Neden yapay zeka önemlidir?

Yapay zeka, günümüzün en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bilgisayarların ve makinelerin insan benzeri düşünmeyi simüle etme amacı taşıyan yapay...

Hafızayı güçlendirmek hiç çaba harcamadan ?

Hafızayı güçlendirmek için hiç çaba harcamadan uygulayabileceğiniz bazı yöntemler şunlardır: Stresten uzak durun. Stres konsantrasyonu ve hafızayı olumsuz etkiler....

Kimler güne çok erken başlıyor?

Güne çok erken başlayan insanlar, sabahın ilk ışıklarında uyanan ve günü verimli geçirmek için erkenden harekete geçen kişilerdir. Bu insanlar genellikle sabah...
oknnslhttp://lylost.com
Merhaba ben Okan sadece bir isimim şu an sizin için kendim için de öyle. Çünkü ben anlatmadığım sürece beni tanıyamicaksınız. Ben de anlatmak istemedikçe kendimi tanıyamicam. Dolayısıyla sadece Okan. Yapmak istediklerini yapamayan, konuşmak istediklerine cesaret bulamayan, ilerde anlatacağı hikayesinden ölesiye korkan Okan… Neden böyle bir giriş yaptım hiç bilmiyorum. Sanki çok karamsar bir bloğa girmiş gibi hissedebilirsiniz. Aslında haksız da sayılmazsınız. Çünkü bazen çok aşırı bir şekilde mutlu olabiliyorken bazen de çok kötü derecede mutsuz olabiliyorum. Nedenini sormayın ben de bilmiyorum. Aslında bu blok biraz da bunun için açılmış olabilir. Gerçek olarak bana gelecek olursa önceden full time bir blok yazarıydım. Yazmayı çok severdim. Sonra bir kapanma geldi yazamadım çok uzun süreler. Ta ki şimdiye kadar. Dedim ki Okan neden yazmıyorsun? Seni kendine getirecek en önemli etkenlerden biri bu. Üşengeçliği bırak ve yaz. Üşengeçlik demişken; her şey başı üşengeçlik. Yeni kitap alıyorum okuyamıyorum. Kitap fuarını heyecanla geziyorum. Yeni kitaplar alınca mutlu oluyorum. Ama eve gelince kitaplığa koyduğumla kalıyor. Yeni bir dizi çıkınca tek nefeste bir sezon bitiyor ama yüz sayfa kitap okunmuyor. Uzun bir aradan sonra hevesle aldığım kitapları okumaya, yazmak istediğim şeyleri yazmaya başlıyorum. Burası benim bütün fikirlerimi düşüncelerimi yazdığım, bütün konuları kendi fikrimce açıkladığım ufak bir yer olacak. Öyle olmasını umuyorum. Benim fikirlerim demişken çok saçma şeyler düşünürüm. Aynı zamanda çok mantıklı şeyler de. Sadece irdelemeyi severim aslında. Neden öyle yani benim derdim onunla. Şimdilik bu kadar bilgi diyelim ve başlayalım…

Can sıkılması, hayatın bir gerçeğidir ve herkesin zamanda yaşadığı bir toplantıda otururken, trafikte beklerken veya evde hiçbir şey olmadan zaman geçirirken, can sıkılmasıyla başa çıkmak için birkaç strateji üzerinde bu durumu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kullanıcı, can sıkılması hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak önemlidir. Canın sıkılması, beynin yeni bir uyarıya ihtiyaç duymasıyla ortaya çıkması. Yani, beyniniz monotonluktan harcamak ve yeni bir şeyler deneyimlemek ister. Bu nedenle, canın sıkılması aslında bir fırsattır. Yeni bir hobi edinmek, yeni bir kitap okumak veya yeni bir sporu denemek gibi faaliyetlerle beyninizi uyarabilir ve can sıkıntısını ortadan kaldırabilirsiniz.

Can sıkılmasıyla başa çıkmak için bir başka yöntem ise yaratıcı olmak. Çalıştırmak için yeni bir proje veya aktivite belirleyerek can sıkıntısını yenmek için bir şeyler üretebilirsiniz. Örneğin, boş zamanınızı değerlendirmek için resim yapabilir, müzik aleti çalabilir veya yazı yazabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanara , hem can sıkıntısını atabilir hem de yeni yetenekler kazanabilirsiniz.

Diğer bir strateji ise kendinize bir liste oluşturmaktır. Can miktarının ortaya çıkmasının neden olan şeylerini bir liste yapın ve bu listeyi kullanarak yeni geziler veya deneyimler planlayın. Örneğin, yemek yapma becerilerinizi geliştirebilir, yeni bir spor dalıyla ilgilenebilir veya yeni bir müzik türünü keşfedebilirsiniz. Hedefleri belirleyerek, can sıkıntısını yenmek için bir motivasyon kaynağı yaratırsınız.

Can sıkıntısını yenmek için başka bir strateji ise sosyal bağlantıları kurmaktır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle vakit geçirerek, can sıkıntılarını ortadan kaldırabilirsiniz. Birlikte yemek yemek, sinemaya gitmek veya bir oyun oynamak gibi gezilerle hem eğlenebilir hem de sosyal bağlantılarınızı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca, yeni insanlarla tanışarak da can sıkıntısını yenmek için farklı bir perspektif kazanabilirsiniz.

Son olarak, can çizimleriyle başa çıkmak için mizahı kullanabilirsiniz. Mizah, can sıkıntısını hafifletmek ve olumsuz duyguları değiştirmek için güçlü bir araçtır. Komik videolar izlemek, komedi şovlarına gitmek veya birlikte espriler yapmak gibi aktivitelerle mizahı hayatınıza dahil edebilirsiniz. Mizah, sizi güldürerek stresi azaltır ve can sıkıntısını unutturur.

Buraya sponsor olabilirsiniz.

Can Sıkılması

Önceki İçerikAlışkanlık
Sonraki İçerikÇılgın Fikirler Bulma Sanatı